To już 7 lat od pierwszej Niedzieli Męczenników

To już 7 lat od pierwszej Niedzieli Męczenników

IMG_6169m

28 lutego 2023 r. mija dokładnie 7 lat od pierwszej akcji wyjazdowej – tzw. Niedzieli Męczenników, zorganizowanej przez Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto.

28 lutego 2016 r. do Parafii św. Wawrzyńca w Wołowie, k. Wrocławia, udali się o. Zdzisław Gogola i br. Jan Hruszowiec.  Bracia franciszkanie przywieźli ze sobą, do uczczenia przez wiernych, relikwie I stopnia pierwszych polskich misjonarzy męczenników – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka.

Należy dodać, iż rok po tym spotkaniu, tj. 26.02.2017 r., Parafia św. Wawrzyńca w Wołowie ponownie gościła franciszkanów, którzy wówczas przekazali na stałe relikwie męczenników z Pariacoto.

W trakcie Niedzieli Męczenników wierni mogli zaznajomić się z życiem oraz historią o. Zbigniewa i o. Michała, świadectwem ich wielkiej wiary i ciężkiej pracy, usłyszeć słowo wygłoszone przez o. Zdzisława Gogolę, który w czasie tragicznych wydarzeń w Peru, był przełożonym błogosławionych zakonników.

To wyjątkowe, pierwsze wydarzenie dało początek kolejnym wyjazdom, które pozwalają parafianom zapoznać się z postaciami naszych misjonarzy oraz prosić o potrzebne łaski za ich wstawiennictwem.

Wciąż wiele miejsc i serc czeka na obecność męczenników z Pariacoto. Mamy nadzieję, że błogosławieni Zbigniew i Michał otoczą opieką wszystkich, którzy zwracają się do nich o pomoc i nieustannie będą nam towarzyszyć w podróży, która rozpoczęła się 7 lat temu.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiej relacji z pierwszego wyjazdu z męczennikami do parafii.