Powstała kolejna Róża Różańcowa im. Męczenników z Pariacoto

Powstała kolejna Róża Różańcowa im. Męczenników z Pariacoto

image0m

W grudniu 2022 r. przy Parafii św. Jana Chrzciciela w Raciborzu – Ostrogu powstała Róża Różańcowa Dekanalna, której patronują pierwsi polscy misjonarze męczennicy – bł. Zbigniew Strzałkowski i bł. Michał Tomaszek.

29 maja 2024 r. do Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto w Krakowie dotarł list, w którym czytamy:

„Pragniemy podzielić się radosną informacją. Przy Parafii pw. św. Jana Chrzciciela w Raciborzu – Ostrogu powstała w grudniu 2022 r. Róża Różańcowa Dekanalna, jako wotum wdzięczności za 50 lat istnienia Diecezji Opolskiej. Patronami tej Róży są: o. Michał Tomaszek i o. Zbigniew Strzałkowski – młodzi, radośni, współcześni błogosławieni, którzy byli posłańcami pokoju, mocni w wierze, głosili Ewangelię językiem miłości, rozpoznawali Boga w drugim człowieku, byli miłośnikami Matki Bożej Niepokalanej i modlitwy różańcowej i oddali życie za wiarę” – pisze pani Zofia, założycielka wspólnoty, po czym dodaje: „Nasza Róża modląc się w wielu intencjach ma zawsze na uwadze odwagę i poświęcenie się za wiarę błogosławionych ojców Michała i Zbigniewa”. Jak zaznacza pani Zofia, zebranie grupy nie byłoby możliwe, gdyby nie wstawiennictwo męczenników oraz pomoc i zaangażowanie wielu życzliwych osób.

Cieszymy się, że kult męczenników z Pariacoto rozwija się i jest również okazją do spotkania z drugim człowiekiem, przy wspólnej modlitwie. Mamy nadzieję, że ta wiadomość stanie się inspiracją dla nowo powstających Róż Różańcowych.

Franciszkańscy męczennicy są już patronami dzieł parafialnych oraz placówek oświatowych, m.in. bł. Michał jest patronem Róży Różańcowej Rodziców Modlących się za Dzieci (Parafia pw. św. Alberta Wielkiego we Wrocławiu), Róży Męskiej (Parafia MB Różańcowej w Trzebini), obydwaj są patronami grup misyjnych, oraz patronami szkół w Łoponiu i Rychwałdku, bł. Michał jest także patronem szkoły w Łękawicy, a bł. Zbigniew szkoły w Zawadzie.

Bł. Zbigniew to patron osób chorych, cierpiących, zniewolonych, zaś bł. Michał jest patronem dzieci i młodzieży, wypraszającym u Boga łaskę potomstwa. Razem są patronami Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem.