Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 191 (Parafia pw. Świętej Trójcy w Tuchorzy)

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 191 (Parafia pw. Świętej Trójcy w Tuchorzy)

Tuchorzam

Parafia pw. Świętej Trójcy w Tuchorzy jest kolejnym miejscem na mapie Polski, do którego zawitali męczennicy z Pariacoto. 26 maja 2024 r., w dniu Uroczystości Trójcy Przenajświętszej oraz odpustu parafialnego, do tejże wspólnoty przekazano relikwie I stopnia pierwszych polskich misjonarzy męczenników – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka.

Relikwie wraz z certyfikatami postulatora generalnego, w imieniu Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto, przekazał br. Jan Hruszowiec OFMConv.

Ks. Przemysław Kujawa, proboszcz, wyraził wdzięczność za otrzymane relikwie, podkreślając, iż męczennicy swoim życiem i posługą wypełnili słowa Chrystusa o głoszeniu Ewangelii.

„Oni pojechali na krańce świata, by głosić Ewangelię. Za to, że uwierzyli w Chrystusa, za to, że Go głosili zginęli śmiercią męczeńską” – powiedział proboszcz. „Odważnie, do końca stali przy Chrystusie i stali przy tych ludziach, do których zostali posłani. Dzisiaj zyskujemy potężnych orędowników w niebie, orędowników wiary” – dodał.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 191 (Parafia pw. Świętej Trójcy w Tuchorzy):