Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 163 (Kaplica rezydencji biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej)

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 163 (Kaplica rezydencji biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej)

Koszalinm

13 listopada 2023 r. miało miejsce uroczyste przekazanie relikwii I stopnia pierwszych polskich misjonarzy męczenników – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka do kaplicy w rezydencji biskupiej diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej.

Biskup Zbigniew Zieliński, który poparł podanie kołobrzeskiej Parafii św. Marcina o relikwie I stopnia, przy tej okazji wystosował własną prośbę – do prowincjała krakowskiej prowincji franciszkanów – o relikwie męczenników z Pariacoto.

Relikwie, w imieniu wspólnoty franciszkańskiej, przekazali o. Bronisław Staworowski OFMConv oraz br. Jan Hruszowiec OFMConv.

o. Bronisław podczas homilii wskazywał analogie między życiem i śmiercią Jezusa Chrystusa i życiem oraz śmiercią błogosławionych męczenników.

Biskup wyraził wdzięczność za dar relikwii oraz przybliżenie postaci błogosławionych Zbigniewa i Michała.

„Myślę, że za sprawą tych słów, jeszcze bardziej będzie nam towarzyszyć świadomość tego, że powołani wszyscy jesteśmy do świętości i, że nie tylko o tę świętość mamy się modlić, ale też o tę świętość mamy się starać” – powiedział biskup Zbigniew Zieliński.

„Wyzwanie, które przyniosło życie, które stawiło życie przed błogosławionymi męczennikami Zbigniewem i Michałem, było bardzo wymagające. Wymagające jest także każdego dnia zmaganie się z przeciwnościami losu, ale jeszcze bardziej radosne jest realizowanie swojego powołania, gdy możemy w naszym życiu wprowadzać ewangeliczne prawdy i tymi prawdami dzielić się z innymi” – dodał.

Biskup wyraził nadzieję, że obecność Męczenników będzie inspiracją do „dobrego i prawdziwie chrześcijańskiego życia”.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 163 (Kaplica rezydencji biskupa diecezji koszalińsko-kołobrzeskiej):