Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 162 (Parafia pw. św. Marcina w Kołobrzegu)

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 162 (Parafia pw. św. Marcina w Kołobrzegu)

image0male

12 listopada 2023 r. w Parafii pw. św. Marcina w Kołobrzegu odbyło się przekazanie relikwii I stopnia Męczenników z Pariacoto. Relikwie błogosławionych Zbigniewa Strzałkowskiego i Michała Tomaszka zostały wprowadzone przez o. Bronisława Staworowskiego OFMConv oraz br. Jana Hruszowca OFMConv.

„Chcemy przez ich orędownictwo, ich pomoc – bo to są nasi przyjaciele w niebie – nasze intencje, osobiste troski, sprawy nasze i naszych bliskich powierzać Panu Bogu” – powiedział ks. Adam Fulara, wikariusz parafii, który wyraził wdzięczność za dar relikwii.

Wierni podziękowali franciszkanom za przybycie oraz obecność Męczenników w ich relikwiach, które zostaną już na stałe w kołobrzeskiej świątyni.

Warto nadmienić, iż wprowadzenie relikwii do Parafii św. Marcina było możliwe dzięki pracy i zaangażowaniu pani Marii Kubik z Wiesbaden (Niemcy), która wraz z mężem ufundowała relikwiarz i zajęła się organizacją tej wyjątkowej uroczystości. Pani Maria od wielu lat propaguje kult Męczenników z Pariacoto, zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 162 (Parafia pw. św. Marcina w Kołobrzegu):