Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 126 (Parafia św. Antoniego z Padwy, Chicopee MA, USA)

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 126 (Parafia św. Antoniego z Padwy, Chicopee MA, USA)

image0m

W dniach od 8 do 9 marca 2023 r. w Parafii św. Antoniego z Padwy w Chicopee, MA (USA) odbyły się rekolekcje wielkopostne z męczennikami z Pariacoto, zorganizowane przez Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto. Rekolekcje poprowadził o. Dariusz Gaczyński OFMConv.

Nauki wielkopostne pod patronatem błogosławionych ojców, były wyczekiwanym w parafii wydarzeniem, z tego powodu przygotowano je w nietypowym terminie (w środku tygodnia).

Wierni mogli poznać fakty dotyczące bł. Zbigniewa i bł. Michała, usłyszeć słowo o ich posłudze w Peru,  jak również dowiedzieć się o owocach płynących z ich męczeńskiej śmierci. W trakcie spotkania miała miejsce projekcja filmu o męczennikach, pt. „Życia nie można zmarnować”.

Proboszcz o. Jacek Leszczyński OFMConv podziękował za przybycie gościom z Polski – o. Dariuszowi Gaczyńskiemu OFMConv i br. Janowi Hruszowcowi OFMConv. Wspomniał o wpływie męczenników na własne powołanie zakonne: „(…) dzięki Zbyszkowi i Michałowi jestem franciszkaninem, jestem tutaj i również moim marzeniem było wyjechać na misje, tak jak oni (…)”. Ksiądz proboszcz wyraził chęć kolejnego spotkania, zapraszając franciszkanów na rekolekcje z męczennikami w przyszłym roku, z możliwością przekazania relikwii do parafii, w pierwszą niedzielę Wielkiego Postu 2024 r.

Zapraszamy do obejrzenia relacji.

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 126 (Parafia św. Antoniego z Padwy, Chicopee MA, USA):