Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 125 (Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Salem MA, USA)

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 125 (Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Salem MA, USA)

salem2

W dniach od 3 do 5 marca 2023 r. w Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Salem MA (USA) odbyła się Niedziela Męczenników. Słowo Boże wygłosił o. Dariusz Gaczyński OFMConv, Sekretarz ds. Animacji Misyjnej.

To już trzecie zaproszenie franciszkanów do tej parafii. Po raz pierwszy słowo Boże o męczennikach zostało wygłoszone w Salem w dniach 07-08.04.2019 r.

Drugie spotkanie, wraz z wprowadzeniem relikwii pierwszych polskich misjonarzy męczenników – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka, miało miejsce 14-15.03.2020 r. Niestety ta wizyta nie obyła się bez trudności. Ze względu na sytuację związaną z pandemią, nie dojechał kapłan z Polski, który miał poprowadzić rekolekcje z męczennikami. Przekazania relikwii dokonał br. Jan Hruszowiec OFMConv, w pustej świątyni, gdyż w tym samym czasie wprowadzono zarządzenie o zamknięciu kościołów. Wierni mogli uczestniczyć w wydarzeniu jedynie drogą online.

W tym roku, podczas kolejnej wizyty, wierni mogli uroczyście uczcić relikwie błogosławionych ojców, usłyszeć informacje na ich temat, przeżyć nabożeństwa wielkopostne z męczennikami, jak również spotkać się i porozmawiać z franciszkanami z Polski – o. Dariuszem Gaczyńskim OFMConv i br. Janem Hruszowcem OFMConv.

Zapraszamy do obejrzenia relacji z tego wydarzenia.

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 125 (Sanktuarium Św. Jana Pawła II i Miłosierdzia Bożego w Salem MA, USA):