Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 102 (Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Karpaczu)

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 102 (Parafia pw. Nawiedzenia NMP w Karpaczu)

Odcinek102_foto_new

29 sierpnia 2022 r. miało miejsce przekazanie relikwii I stopnia męczenników z Pariacoto – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego do Parafii pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Karpaczu. Relikwie na ręce ks. Pawła Oskwarka, proboszcza, przekazali o. Piotr Paradowski OFMConv i br. Jan Hruszowiec OFMConv, Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto. Przekazanie odbyło się w czasie Mszy Świętej, na której kazanie wygłosił o. Piotr Paradowski OFM. Na rozpoczęcie uroczystości została odśpiewana przez wiernych pieśń „Krew Męczenników”.
Po przyjęciu relikwii ks. Paweł nawiązał do obecność bł. Zbigniewa w tym kościele przed laty w 1986 r. wtedy to – 17 października 1986 r. bł. Zbigniew był na wycieczce w Karpaczu wraz z wychowankami z Niższego Seminarium Duchownego w Legnicy i razem odwiedzili tę świątynię. Proboszcz zachęcał też wiernych do zapraszania męczenników z Pariacoto do swojego życia, aby umacniali wiarę.
W kazaniu o. Piotr Paradowski OFMConv mówił o tym, że każdy wierzący jest wezwany do białego męczeństwa, które polega na wierności Chrystusowi, przykazaniom, powołaniu, życiu małżeńskiemu czy w samotności. Zauważył,. Że wierność ta nie jest gestem, ale jest na całe życie. Męczennicy mogli przecież – jak zauważył o. Piotr – uciec i wybrać łatwiejsze życie, ale wybrali krew i wierność Bogu.
Relację z uroczystości przekazania relikwii do parafii pw. Nawiedzenia NMP w Karpaczu oraz całą homilię o. Piotra Paradowskiego OFMConv można zobaczyć w 102 odcinku Głosu z Biura Promocji Kultu męczenników z Pariacoto.

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 102 (Parafia pw. Nawiedzenia Najświętszej Marii Panny w Karpaczu; 29.08.2022)