Cud narodzin w Łomży

Cud narodzin w Łomży

Cud narodzin_kadr2_www

20 listopada 2022 r. w Parafii pw. Bożego Ciała w Łomży odbyła się modlitwa o dar potomstwa za wstawiennictwem męczenników z Pariacoto. Jak mówi ks. Radosław Kubeł, proboszcz: „Modlitwy o dar potomstwa za wstawiennictwem bł. Michała i bł. Zbigniewa w naszej parafii miały już miejsce w sposób prywatny albo w małych grupach, od ubiegłego roku, tj. odkąd ich relikwie zawitały do naszej wspólnoty. Mamy za sobą doświadczenie cudownego działania tego wstawiennictwa. W każdą trzecią niedzielę miesiąca organizujemy modlitwy oficjalnie po Mszy Świętej. Mamy za sobą na razie doświadczenie jednego spotkania i na pewno będziemy je kontynuować”.

Poniżej przedstawiamy świadectwo nadesłane do nas z Łomży:

31 października 2021 roku relikwie błogosławionych męczenników z Pariacoto przybyły do naszej parafii pw. Bożego Ciała w Łomży. Przed Mszą Świętą br. Jan Hruszowiec przybliżył sylwetki błogosławionych. Mówił wówczas o tym, jak za wstawiennictwem bł. Michała para małżonków po 10 latach oczekiwania, doczekała się upragnionego dziecka – córeczki.

Uczestnicząc w tej Mszy byliśmy już po stracie dziecka, a lekarze dawali nam minimalne szanse na potomstwo. Kilka dni po tej wieczornej modlitwie w kościele zaczęłam czuć się dziwnie. Test ciążowy pokazał 2 kreski. Byliśmy zarówno szczęśliwi, jak i przerażeni.

Pamiętam jak pomyślałam, że muszę znowu pakować torbę do szpitala, bo pewnie ponownie nie donoszę ciąży. Dodam jeszcze, że całą ciąże odmawialiśmy różaniec. Na początku miałam zwyczajny różaniec, potem ten z relikwiami II stopnia męczenników z Pariacoto. Nosiłam go wszędzie ze sobą. Dostaliśmy też, dzięki życzliwości ks. Proboszcza i wikarego ks. Bartka, relikwie 1 stopnia męczenników z Pariacoto – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego na 24h do domu, przy których się modliliśmy. Kładłam je sobie na brzuchu. Zawsze tak wychodziło, że wizyty lekarskie miałam w jakieś święto maryjne.

24 czerwca 2022 r., w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa (24 czerwca to święto Jana Chrzciciela, ale w 2022 r. było ono przeniesione na 25 czerwca, z uwagi a Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa), po błyskawicznym porodzie, ku zaskoczeniu wszystkich – przyszedł na świat Michał Jan, który ważył 2450 g i miał 52 cm wzrostu. Cieszymy się i dziękujemy Bogu za dar życia naszego synka, a męczennikom za wstawiennictwo i pomoc w naszych kłopotach.

Sylwia