Adwent 2023 – IX pielgrzymka z męczennikami z Pariacoto (USA/Jamajka)

Adwent 2023 – IX pielgrzymka z męczennikami z Pariacoto (USA/Jamajka)

pielgm

W dniach od 14 listopada do 23 grudnia 2023 r. odbywa się kolejna pielgrzymka z męczennikami, zorganizowana przez Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto. To już dziewiąte spotkanie z Polonią w Stanach Zjednoczonych. Tym razem rekolekcje z męczennikami z Pariacoto odbędą się również na Jamajce, gdzie nastąpi przekazanie relikwii I stopnia błogosławionych Zbigniewa i Michała.

W dziewiątą podróż z męczennikami wybrał się br. Jan Hruszowiec OFMConv, Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto razem z o. Dariuszem Gaczyńskim OFMConv, Sekretarzem ds. Animacji Misyjnej.

19 listopada w Parafii Świętej Trójcy odbędą się Msze św. oraz otwarcie wystawy dotyczącej męczenników z Pariacoto, wraz z udziałem władz konsulatu RP i Polonii chicagowskiej. W tym roku mija 5 lat od wprowadzenia relikwii błogosławionych Zbigniewa i Michała do Trójcowa. Słowo Boże podczas uroczystej Mszy św., o godz. 11.00, wygłosi o. Piotr Sarnicki OFMConv, delegat prowincjała w USA. Wystawa następnie trafi do pozostałych parafii w Chicago, które odwiedzą franciszkanie w trakcie obecnej pielgrzymki.

Tydzień później, 26 listopada (Niedziela Chrystusa Króla), br. Jan razem z o. Dariuszem zawitają do Parafii św. Władysława, by przekazać relikwie I stopnia (cząstki kości) i opowiedzieć o męczennikach.

W dniach od 1 do 6 grudnia, podczas których przypada pierwsza niedziela Adwentu, zapraszamy do Parafii św. Faustyny, gdzie rozpoczną się rekolekcje adwentowe z męczennikami wraz z przekazaniem relikwii.

Okres od 10 grudnia (druga niedziela Adwentu) do 13 grudnia, to czas spotkań rekolekcyjnych z Polonią w Parafii św. Franciszka Borgio. W parafii również będzie miało miejsce wprowadzenie relikwii I stopnia męczenników z Pariacoto.

16 grudnia (sobota) oraz 17 grudnia (trzecia niedziela Adwentu) to dni wizyty na Jamajce, gdzie franciszkanie udadzą się z relikwiami współbraci, by uroczyście przekazać je Zgromadzeniu Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego oraz Parafii Ducha Świętego w Maggotty.

Szczegóły nabożeństw znajdują się na stronach parafialnych. Po każdej Mszy św. wierni będą mogli nabyć wybrane materiały dotyczące męczenników z Pariacoto oraz otrzymać obrazek z relikwiami drugiego stopnia.

Wszystkich serdecznie zapraszamy do udziału w spotkaniach i rekolekcjach z męczennikami. Niech czas Adwentu przyniesie pokój duszy i serca, oraz jak najlepiej przygotuje na nadejście naszego Zbawiciela Jezusa Chrystusa.

Zapraszamy gorąco!

Spotkajmy się!

19.11.2023 – CHICAGO – Parafia Świętej Trójcy (Trójcowo) – Msze św. i uroczyste otwarcie wystawy
https://trojcowo.com/

26.11.2023 – CHICAGO – Parafia św. Władysława – niedziela męczenników i przekazanie relikwii
https://stladislauschicago.org/

01-06.12.2023 – CHICAGO – Parafia św. Faustyny – rekolekcje i przekazanie relikwii
https://stjanedechantalparish.com/

10-13.12.2023 – CHICAGO – św. Franciszka Borgio – rekolekcje i przekazanie relikwii
https://www.saintfrancisborgiachicago.com

16.12.2023 – JAMAJKA – Maggotty– Kaplica – Klasztor Zgromadzenia Służebnic Najświętszego Serca Jezusowego – rekolekcje i przekazanie relikwii

17.12.2023 – JAMAJKA – Maggotty, St. Elizabeth – Parafia Ducha Świętego – rekolekcje i przekazanie relikwii
https://holyspiritjamaica.org/holy-spirit-catholic-church/

Adwent 2023 – IX pielgrzymka z męczennikami z Pariacoto (USA/Jamajka):