Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto

Od beatyfikacji błogosławionych Męczenników z Pariacoto mija w tym roku 5 lat. Ten czas był bardzo intensywny – wyjazdy z relikwiami I stopnia do parafii w Polsce i na świecie zaowocowały spotkaniami, rekolekcjami i łaskami, które wierni otrzymują za pośrednictwem błogosławionych. Teraz zapraszamy na kanał You Tube poświęconym błogosławionym Męczennikom z Pariacoto. Kanał dedykowany im nosi nazwę MichaliZbigniew.W miarę możliwości zamieszczane są na nim archiwalne i bieżące filmy z materiałami związanymi z Męczennikami – filmy z instalacji relikwii I stopnia w różnych parafiach Polski i świata, pieśni, świadectwa, materiały związane z ich beatyfikacją itd.
Nowością jest cykl zatytułowany „Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto”, którego obecnie ukazało się już 6 odcinków.

 

 

Cykl jest emitowany z częstotliwością średnio 1-2 odcinki w tygodniu. O tym, co będą zawierały odcinki, mówi w pierwszym z nich br. Jan Hruszowiec OFMConv, Promotor Kultu bł. Męczenników z Pariacoto. W założeniu cykl ma na celu promowanie kultu błogosławionych Męczenników, ukazywanie jak ten kult się rozwija, zamieszczanie świadectw czcicieli błogosławionych, utrzymywanie kontaktu z czcicielami oraz zamieszczanie na bieżąco informacji z tego, co się dzieje w związku z kultem błogosławionych. Do programów są także zapraszani goście: misjonarze, którzy osobiście znali błogosławionych lub pracują na misjach franciszkańskich, autorzy książek poświęconych błogosławionym, jak również każdy, kto chciałby podzielić się jakimkolwiek świadectwem o Męczennikach z Pariacoto. Widzowie będą mogli zapoznać się także z recenzjami książek o błogosławionych i bieżącą pracą Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto. Każdy odcinek dzięki franciszkanom pracującym na Słowacji, jest obecnie tłumaczony również na język słowacki.
Br. Jan Hruszowiec OFMConv zachęca także wszystkich do współpracy i współtworzenia kolejnych odcinków cyklu poprzez pisanie uwag, podpowiedzi, pytań do misjonarzy. Można je przesyłać na adres meczennicy@franciszkanie.pl. Wszyscy czciciele błogosławionych są także zaproszeni do podzielenia się świadectwem wiary i łask otrzymanych za przyczyną błogosławionych Męczenników z Pariacoto. Można je nadsyłać w formie tradycyjnej, elektronicznej, a także w postaci krótkich filmików (jednocześnie prosimy o dołączenie zgody na upublicznienie nadesłanych materiałów). Błogosławieni Michał Tomaszek i Zbigniew Strzałkowski, Męczennicy z Pariacoto, są „nadziei widocznym znakiem”. Niech ta nadzieja towarzyszy wszystkim w każdym dniu codzienności. Zapraszamy do oglądania i współtworzenia cyklu filmów poświęconemu ich dziełu.

 

image_pdfimage_print

Comments are closed.