„Ziemia umiłowana” w Pariacoto

23 września 2020 r. w Pariacoto obchodzono drugą rocznicę istnienia małego, ale ważnego przedsiębiorstwa ekologicznego „Ziemia umiłowana”. „Ważnego, ponieważ zajmuje się ochroną naszego środowiska, uprawianiem zdrowej żywności, bez pestycydów i chemii, współpracując z dziełem stworzenia Boga” – podkreślał o. Rafał Dryjański.

„Jeden z naszych braci, bł. Zbigniew, po ogłoszeniu św. Franciszka patronem ekologów, wraz z niektórymi klerykami w Krakowie, założyli stowarzyszenie ekologiczne REFA, które miało na celu rozpowszechnienie znajomości ekologii i wagi ochrony środowiska, współpracy z Bogiem, również w wymiarze ochrony tego wszystkiego, co Bóg nam dał” – przypomniał o. Dryjański.

„Przedsiębiorstwo „Ziemia umiłowana” w swojej nazwie ma zawarte hasło, którym jest umiłowanie ziemi, umiłowanie upraw, umiłowanie, warzyw, owoców oraz człowieka, aby nie szkodzić nam pestycydami, chemią, a w ten sposób także miłować każdą osobę, ponieważ ten, kto odżywia się zdrowo, ma zdrowe ciało i ducha” – stwierdził kaznodzieja.

„Myślę, że bł. Zbigniew byłby dzisiaj dumny z tego, że jego marzenie promowania ekologii spełniło się również w Pariacoto. Byłby dumny z tego, że Stowarzyszenie, które założył lata temu w Krakowie, ma swój odzew także tu, w Pariacoto, gdzie on żył i oddał życie” – powiedział przełożony misji franciszkańskiej.

„Oby było jak najwięcej osób, które chciałyby iść za nauczaniem i przykładem św. Franciszka, żyjące braterstwie z całym stworzeniem – życzył na koniec kazania o. Rafał.

 

Pełny tekst artykułu jest dostępny na stronie: misje.franciszkanie.pl

image_pdfimage_print

Comments are closed.