Spotkaj się z Męczennikami w USA

Już w październiku Amerykanie i Polonia mieszkająca w USA będą mieli możliwość zapoznania się z życiem i działalnością bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego – franciszkańskich męczenników z Pariacoto w Peru. Relikwie Męczenników będzie można uczcić w dwóch miejscach na terenie USA, a także otrzymać obrazek z relikwiami Męczenników 2 stopnia.

Osoby zainteresowane będą także miały możliwość zaopatrzenia się w materiały dotyczące Męczenników, które dostępne są w kilku językach, w tym także w języku angielskim.

Pierwszą okazją do spotkania będzie XXIII Jasnogórska Noc Czuwania w Intencji Polskich Emigrantów i Ich Duszpasterzy, która odbędzie się w dniach od 19 do 21 października 2018 r. w Parafii pw. Trójcy Świętej w Chicago.

19 października przewidziane jest czuwanie przygotowujące do instalacji relikwii Męczenników w kościele, różaniec, Msza św. a także o godz. 21.00 Apel Jasnogórski. 20 października czuwanie rozpocznie Msza św. o godz. 8.00, a potem dzieci i dorośli będą mogli wysłuchać katechez poświęconych Męczennikom z Pariacoto. W niedzielę 21 października, w czasie Mszy św. o godz. 10.00 zostaną uroczyście zainstalowane w kościele relikwie 1 stopnia bł. Michała i Zbigniewa.

W Chicago podczas tych dni odbędzie się także premiera najnowszego filmu poświęconego Krucjacie Różańcowej w Obronie Przed Terroryzmem pt. „Krucjata”. Patronami Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem są właśnie bł. Michał Tomaszek i bł. Zbigniew Strzałkowski.

Drugą okazją do spotkania będą Rekolekcje Trzeciego Zakonu Franciszkańskiego, które w dniach od 26 października do 28 października 2018 r. odbędą się w Parafii pw. św. Jana Pawła II w Perth Amboy.

Na spotkanie z Męczennikami organizatorzy zapraszają w niedzielę 28.X, gdzie na Mszy św. o godz. 11.00 odbędzie się uroczyste wniesienie relikwii. Każdy uczestnik będzie mógł ucałować relikwie, otrzymać indywidulane błogosławieństwo, a na pamiątkę otrzymać obrazek z relikwiami 2 stopnia.

W roku świętowania setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości spotkajmy się! Przekażmy informacje o Męczennikach z Pariacoto Polonii mieszkającej w USA, znajomym i przyjaciołom za oceanem – zachęca Biuro Promocji Męczenników z Pariacoto.

Dodatkowe informacje o życiu i działalności Męczenników z Pariacoto, o Krucjacie Różańcowej w Obronie przeciwko Terroryzmowi, a także szczegółowy program spotkań w USA dostępny jest na stronach internetowych i Facebooku:

Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto

www.facebook.com/meczennicy.pariacoto

www.meczennicy.franciszkanie.pl

www.trojcowo.com

http://johnpaulsecond.com/ 

image_pdfimage_print

Comments are closed.