Rozświetlajcie nasze serca…

4 października 2020 roku, w uroczystość św. Franciszka z Asyżu, relikwie 1 stopnia (ex ossibus- kawałki kości) błogosławionych Męczenników z Pariacoto zostały przekazane do Parafii pw. Ducha Świętego w Kielcach. Uroczyste przekazanie relikwii odbyło się z udziałem bpa diecezji kieleckiej - Jana Piotrowskiego.

To ogromnie ważne wydarzenie dla wspólnoty parafialnej z Osiedla Na Stoku. Jak mówił św. Jana Paweł II, „święci nie przemijają”. Ta nieprzemijalność ujawnia się w życiu męczenników, którzy nawet, gdyby widzieli na horyzoncie niebezpieczeństwo, to nigdy się nie cofają". – mówił bp Jan Piotrowski do zgromadzonych w kościele wiernych. Na uroczystości byli także obecni franciszkanie z Krakowa – o. Dariusz Gaczyński, misjonarz z Paragwaju, a obecnie dyrektor franciszkańskiego Sekretariatu Misyjnego oraz br. Jan Hruszowiec, Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto.

Wierni w parafii z zaangażowaniem przygotowali się do uroczystości. Odśpiewano „Hymn beatyfikacyjny”, a także przygotowany na tę okazję nową pieśń pt. „Słońca Peru” (sł. ks. Jan Kaczmarek, muzyka dr. Paweł Łukowiec). Bracia Michale Zbigniewie, Słońce Peru nad nami, rozświetlajcie nasze serca, niebiańskich łask promieniami” – można było usłyszeć w refrenie pieśni. Przekazanie relikwii jest kolejnym etapem duchowych przygotowań parafii do konsekracji kościoła. W kościele pw. Ducha Świętego są już obecne relikwie św. Jana Pawła II, św. Marii od Jezusa Ukrzyżowanego, św. Jana od Krzyża, św. Teresy od Jezusa, św. Teresy od Dzieciątka Jezus, św. Szarbela i bł. Karoliny Kózkówny. Teraz dołączyły do nich relikwie misjonarzy, którzy swoje życie oddali w Peru w 1991 roku.

Relacja z uroczystego przekazania relikwii męczenników Pariacoto z udziałem bpa Jana Piotrowskiego w Kielcach do parafii pw. Ducha Świętego, a także wywiad z bpem Janem Piotrowskim i ks. Markiem Czarnotą, proboszczem parafii oraz z Pawłem Łukowcem, kompozytorem pieśni „Słońca Peru” - to wszystko w 24 odcinku „Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto”:

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto - odcinek 24

Comments are closed.