Relikwie Męczenników w Parafii pw. Ducha Świętego Kielcach

Już w niedzielę 4 października 2020 roku do Parafii pw. Ducha Świętego w Kielcach zostaną uroczyście wprowadzone relikwie Męczenników z Pariacoto - o. Michała Tomaszka i o Zbigniewa Strzałkowskiego. Instalacji relikwii dokona bp Jan Piotrowski na Mszy Świętej o godz. 10.00. Relikwie zostaną złożone w mensie ołtarza zgodnie z wielowiekową tradycją Kościoła: "Krew męczenników jest nasieniem chrześcijan". Wierni przygotowują się do tej uroczystości poprzez codzienne modlitwy przez wstawiennictwo błogosławionych przed każdą Mszą Świętą. Wydarzenie jest kolejnym ważnym etapem duchowym w przygotowaniu do konsekracji kościoła.

W uroczystości wezmą udział franciszkanie: br. Jan Hruszowiec OFMConv, promotor kultu Męczenników z Pariacoto oraz o. Dariusz Gaczyński OFMConv, który wygłosi Słowo Boże. Franciszkanie będą posługiwać w kościele od sobotniej liturgii o godz. 18.00, przez całą niedzielę. Wierni będą także mogli zapoznać się z materiałami dotyczącymi życia i posługi Męczenników, a także otrzymać obrazki z relikwiami II stopnia.

„Głęboko wierzymy, że przykład Błogosławionych Franciszkanów, ofiara Ich życia i obecność poprzez znak relikwii przyczyni się do duchowego wzrostu naszych Parafian i wszystkich, którzy nawiedzają nasz kościół. Serdecznie wszystkich zapraszamy do wzięcia udziału w tej uroczystości” – mówi ks. prałat Marek Czarnota, proboszcz parafii Ducha Świętego w Kielcach.

Parafia pw. Ducha Świętego powstała w latach 80. XX w. 20 grudnia 1986 r. ówczesny biskup kielecki Stanisław Szymecki erygował duszpasterstwo „Na Stoku” pw. Ducha Świętego, a 16 marca 1987 r. ustanowił parafię. Pierwsza Msza Święta na poświęconym placu pod budowę przyszłego kościoła miała miejsce 6 maja 1987 r. Parafia powstała na terenie sporego osiedla, obecnie liczy ponad 10 tys. wiernych, działa w niej wiele wspólnot duszpasterskich.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy za wstawiennictwem Męczenników z Pariacioto.

Źródło: duchswietykielce.pl; ekai.pl

Comments are closed.