Rekolekcje Wielkopostne z Męczennikami z Pariacoto w Parafii św. Wojciecha w Nowym Jorku

W dniach od 8 do 10 kwietnia 2022 r. w parafii pw. Św. Wojciecha w Nowym Jorku, w dzielnicy Qeens, odbyły się rekolekcje wielkopostne z „Męczennikami z Pariacoto czekamy na zmartwychwstanie Pana”. Rekolekcje głosił o. Jarosław Zachariasz OFMConv. Relikwie I stopnia Męczenników z Pariacoto są w parafii obecne już od 26 marca 2017 r. Parafię tę prowadzą franciszkanie konwentualni, a o. Mirek Podymniak OFMConv, przywitał na początku rekolekcji br. Jana Hruszowca OFMConv, Promotora Kultu Męczenników z Pariacoto oraz głoszącego nauki rekolekcyjne o. Jarosława Zachariasza OFMConv. Rekolekcje nazywał „duchową strawą” jako pomoc do przygotowania się na nadchodzące święta.
Była to kolejna parafia w której w czasie Wielkiego Postu 2022 r. zostały wygłoszone rekolekcje w ramach pielgrzymowania relikwii I stopnia Męczenników z Pariacoto po USA. Relację z rekolekcji można zobaczyć w 86. odcinku Głosu z Biura Promocji Kultu męczenników z Pariacoto.

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 86 (New York, NY- Rekolekcje Wielkopostne - 08-10.04.2022 r.)

 

 

Comments are closed.