Rekolekcje i przekazanie relikwii I stopnia w Parafii pw. Św. Jacka w Chicago

Relikwie Męczenników z Pariacoto miały trafić do Bazyliki św. Jacka w Chicago już w 2020 r. Niestety plany wygłoszenia w tym miejscu rekolekcji wielkopostnych i przekazania relikwii pokrzyżowała pandemia. 27 marca 2022 r. relikwie I stopnia bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego zostały uroczyście wprowadzone do Bazyliki św. Jacka w Chicago, w dzielnicy polskiej zwanej „Jackowo” w USA.
To już 40. miejsce na terenie Stanów Zjednoczonych, gdzie relikwie będą na stałe. Uroczystość miała miejsce w niedzielę, a już od 25 marca 2022 r. w parafii trwają rekolekcje wielkopostne pt. „Z Męczennikami z Pariacoto czekamy na Zmartwychwstanie Pana”. W ramach rekolekcji zostały także wygłoszone katechezy o męczennikach z Pariacoto dla dzieci i młodzieży z polskiej szkoły funkcjonującej przy parafii.
Uroczystość stała się okazją do spotkania z rodziną bł. Zbigniewa mieszkającą w Stanach Zjednoczonych – bratanicą Magdaleną i kuzynem Zbigniewem Strzałkowskim. To oni w procesji wnieśli relikwie Męczenników z Pariacoto i przekazali je parafialnej wspólnocie.
Uroczystości w „Jackowie” w Chicago można zobaczyć w 84 odcinku Głosu z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto. Dziękujemy Bogu za to 40 już miejsce obecności pierwszych polskich błogosławionych misjonarzy męczenników w USA.
Więcej o uroczystościach w tekście na portalu franciszkanie.pl: 40. miejsce z relikwiami I stopnia Męczenników z Pariacoto w USA

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 84 (Chicago "Jackowo", Parafia pw. Św. Jacka - 27.03.2022 r.)

 

 

Comments are closed.