Pierwszy maja z męczennikami z Pariacoto w Opolu – Chabrach

Kościół w Opolu- Chabrach ma dosyć nietypową konstrukcję architektoniczną, a swoim kształtem przypomina tęczowy łuk. Parafia w tym miejscu powstała w 2000 r. O nietypowym kształcie kościoła jako biblijnym symbolu przymierza człowieka z Bogiem opowiada na początku 88 odcinku Głosu z Biura Promocji kultu Męczenników z Pariacoto ks. Zbigniew Bienkiewicz, proboszcz.
W niedzielę 1 maja 2022 r. do Parafii pw. św. Karola Boromeusza w Opolu-Chabrach zostały uroczyście wprowadzone relikwie I stopnia pierwszych polskich misjonarzy męczenników: bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Relikwie na ręce proboszcza ks. Zbigniewa Bienkiewicza przekazali br. Jan Hruszowiec OFMConv, Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto oraz o. Piotr Stanisławczyk OFMConv, który głosił słowo Boże z okazji tej uroczystości. Witając relikwie ks. Zbigniew powiedział do wiernych: „Dziś błogosławieni męczennicy z Pariacoto stają się naszymi parafianami, będą już na stałe w naszym kościele, aby sprawować opiekę nad naszą parafią. Krew męczenników jest posiewem chrześcijan. Ufamy, że ich krew też nie była daremna. Przelali ją za Chrystusa po to, aby i w nas umacniać wiarę, aby wiara była większa z każdym dniem, abyśmy umieli, jak oni, kochać Pana Boga i drugiego człowieka”.
W parafii zostały wykonane przez wiernych pieśni ku czci Męczenników z Pariacoto: hymn beatyfikacyjny „Świadkowie nadziei”, pieśń pt. „Męczeńska krew” i „Męczennicy z Pariacoto”. Uroczystość uświetniło także odśpiewanie Akatystu Wdzięczności ku czci Matki Bożej i Męczenników z Pariacoto, który wykonali ks. Zbigniew Bienkiewicz, ks. Daniel Nowak i Sławomir Seroczyński.
Zapraszamy do obejrzenia relacji z uroczystości w Parafii pw. Św. Karola Boromeusza w Opolu oraz odsłuchania Akatatystu.

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 88 (Opole, Parafia pw. Św. Karola Boromeusza, 1 maja 2022 r.)

 

 

Akatyst Wdzięczności ku czci Matki Bożej i Męczenników z Pariacoto - Opole – 01 maja 2022 r.

 

Galerię zdjęć oraz artykuł pt. „Ich misja trwa nadal” zamieścił także Gość Niedzielny - opolski: artykuł i galeria zdjęć z uroczystości

 

Comments are closed.