Pierwsza na świecie mozaika z Męczennikami z Pariacoto

W Świebodzinie, miejscowości oddalonej o kilka kilometrów od Zawady – rodzinnej miejscowości bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, od 8 sierpnia 2021 r. znajdują się relikwie błogosławionych Męczenników z Pariacoto I stopnia: franciszkanów Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego. Relikwie na ręce ks. Marcina Płanety, proboszcza parafii pw. św. Maksymiliana Marii Kolbego w Świebodzinie przekazał o. Jarosław Zachariasz OFMConv.
W czasie uroczystej Mszy Świętej o. Jarosław poświęcił także pierwszą na świecie mozaikę z Męczennikami z Pariacoto, jaka znajduje się w tamtejszej świątyni. Mozaika jest jedną z czterech mozaik ukazujących męczenników: św. Stanisława, św. Wojciecha, bł. Ks. Romana Sitko i błogosławionych Męczenników z Pariacoto. Montaż mozaik miał miejsce 14 maja 2020 r.
Ks. Marcin Płaneta powiedział w dniu poświęcenia mozaiki i wprowadzenia relikwii Męczenników do parafii: „Pragnę podziękować ojcom franciszkanom za przywiezienie do naszej wspólnoty parafialnej relikwii błogosławionych Męczenników z Pariacoto – ojca Michała i ojca Zbigniewa. Ufam i wierzę, że właśnie ci patronowie, którzy są tak bardzo bliscy św. Maksymilianowi, który patronuje naszej parafii i naszej wspólnocie parafialnej, będą wspierać nas w tych naszych różnych trudnych, nieraz ciężkich sytuacjach, ale też i w radosnych. Ufam, że będziemy mieć nowych orędowników, nowe wsparcie przed Obliczem samego Boga i będziemy mogli z wiarą, ufnością i nadzieją zanosić intencje przez ich wstawiennictwo i za ich przyczyną wypraszać potrzebne łaski w tych różnych sprawach, o których też o. Jarosław mówił, a którym patronują święci błogosławieni Męczennicy z Pariacoto".
Relacja z uroczystości warz z homilią wygłoszoną przez o. Jarosława Zachariasza OFMConv jest dostępna tutaj:

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto - odcinek 47 (Świebodzin 08.08.2021 r.)

 

 

Comments are closed.