Odnaleziony skarb!

W 2020 r. cieszyliśmy się z odkrycia filmu z pierwszych miesięcy istnienia misji w Pariacoto, który zawiera dotąd nieznane kadry z bł. Zbigniewem Strzałkowskim. Film ten zatytułowaliśmy „W drodze do Pariacoto”, ponieważ ukazuje podróż z Limy do Pariacoto i realia, z jakimi zetknęli się franciszkanie obejmujący tę placówkę misyjną.
Dziś z wielką radością prezentujemy kolejny odnaleziony skarb! Po 35 latach zostały odkryte jedyne znane dotąd kadry scen, podczas których bł. Zbigniew Strzałkowski celebruje Mszę Świętą. Film powstał w roku święceń kapłańskich bł. Zbigniew Strzałkowskiego, gdy był on już wicerektorem i wychowawcą w Niższym Seminarium Duchownym w Legnicy. Prezentowane kadry pochodzą z 17 października 1986 r. - z wycieczki do Kowar z młodzieżą z Niższego Seminarium z Legnicy. Film jest tak cenny, ponieważ ukazują bł. Zbigniewa Strzałkowskiego jako kapłana - w momencie odprawiania Mszy Świętej. Słyszymy jego mocny, głęboki głos, widzimy zaangażowanie, z jakim celebrował najświętszą Ofiarę.
Nie mamy zapisu ostatniej Mszy Świętej, jaką w noc śmierci odprawił z bł. Michałem Tomaszkiem, ale na podstawie tego nagrania, możemy wyobrazić sobie, że celebrował ją w podobny sposób. W roku 30 tej rocznicy męczeńskiej śmierci za wiarę Męczenników z Pariacoto oraz w roku 35 rocznicy święceń kapłańskich bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i święceń diakonatu bł. Michała Tomaszka zapraszamy do obejrzenia tego archiwalnego materiału filmowego. Oto jedyne i najwartościowsze kadry filmowe z życia bł. Zbigniewa Strzałkowskiego jako kapłana:

Bł. Zbigniew Strzałkowski - celebrujący Eucharystię - Kowary - 17.10.1986r.

Comments are closed.