Modlimy się o pokój z Męczennikami z Pariacoto

Już po raz szósty trwa pielgrzymowanie relikwii I stopnia po parafiach w Stanach Zjednoczonych. Przed nami jeszcze rekolekcje wielkopostne pt. „Z Męczennikami z Pariacoto czekamy na zmartwychwstanie Pana” w Chicopee, Lemont, dwóch parafiach w Chicago i w New Britain. Wszędzie w tych miejscach będziemy też modlić się o pokój na Ukrainie, pomoc dla ludzi ogarniętych zawieruchą wojenną i o nawrócenie dla agresorów za wstawiennictwem bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, Męczenników z Pariacoto.

Czuwanie pod skrzydłami św. Michała Archanioła
W dniach od 26 lutego do 3 marca 2022 r. gościmy w Parafii pw. Św. Michała Archanioła w Bridgeport, gdzie pracują franciszkanie. Relikwie I stopnia błogosławionych Męczenników z Pariacoto są obecne w tej parafii już od dwóch lat. W sobotę 26 lutego odbyło się w parafii kolejne już czuwanie modlitewne z modlitwą o pokój, tym razem w łączności z Niepokalanowem i Wojownikami Maryi. Nabożeństwo rozpoczął piękny śpiew modlitewny w języku ukraińskim w wykonaniu parafialnego chóru. Witając zgromadzonych w kościele wiernych o. Norbert Siwiński OFMConv, tamtejszy duszpasterz, powiedział: „W naszej parafii codziennie trwa modlitwa o pokój, adoracja Najświętszego Sakramentu, i dziś łączymy się z Wojownikami Maryi w Niepokalanowie, z wszystkimi ludźmi dobrej woli w Niepokalanowie, którzy zgromadzili się na tej szczególnej modlitwie. Dziś Bridgeport, św. Michał Archanioł, wpisują się w tę międzynarodową mapę modlitwy, błagania Boga o miłosierdzie. Czynimy to dziś w sposób szczególny za wstawiennictwem naszych błogosławionych Męczenników franciszkańskich z Pariacoto w Peru, których relikwie towarzyszą nam już kolejny rok tu podczas wielu modlitw, nabożeństw i adoracji”. Relację z Bridgeport można zobaczyć w 79 odcinku Głosu z Biura Promocji Męczenników z Pariacoto.
Zachęcamy też wszystkich w swoich domach, wspólnotach, parafiach do modlitwy o pokój na Ukrainie i na świecie za wstawiennictwem błogosławionych Męczenników z Pariacoto, którzy są patronami Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem. Obecnie, w kontekście tragicznych wydarzeń na Ukrainie, a także zagrożenia wojną i terrorem, taka modlitwa jest bardzo potrzebna.

Jak uczestniczyć w Krucjacie Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem?
Podstawową formą uczestnictwa w Krucjacie jest modlitwa różańcowa i dołączanie w niej do różnych swoich intencji prośby o pokój i obronę osób zagrożonych terroryzmem za wstawiennictwem błogosławionych Męczenników z Pariacoto. Krucjata nie mnoży różańców, ale mnoży intencje, za które się modli na różańcu uczestnik krucjaty.
Inne dobrowolne środki (wynikające z Ewangelii i tradycji Kościoła), jakie można podjąć to:
- Ofiarowanie postu oraz uczynków miłosierdzia w intencjach pokoju i ochrony przed terroryzmem
- Nawiedzanie Bazyliki św. Franciszka w Krakowie lub innych miejsc kultu bł. Zbigniewa i bł. Michała. Informacja o aktualnych miejscach kultu, gdzie znajdują się relikwie pierwszego stopnia Błogosławionych Misjonarzy-Męczenników, można znaleźć na stronie: www.krucjata.franciszkanie.pl

Jeśli ktoś chciałby oficjalnie przystąpić do dzieła Krucjaty i otrzymać legitymację, zapraszamy do kontaktu z Biurem Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto w Krakowie, ul. Żółkiewskiego 14; 31-539 Kraków, tel. 12 42 86 111; e-mail: krucjata@franciszkanie.pl

Modlitwa o pokój za wstawiennictwem Męczenników z Pariacoto

Wszechmogący Boże, który uczyniłeś Błogosławionych Zbigniewa i Michała odważnymi świadkami Ewangelii aż do przelania krwi, udziel nam przez ich wystawiennictwo Twojego pokoju i ochraniaj wszystkich zagrożonych terroryzmem. Prosimy Cię o to przez Chrystusa Pana naszego. Amen.

 

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 79 (BRIDGEPORT, CT, USA, 28.02.2022 r.)

Comments are closed.