Relikwie Krwi Męczenników w Kaplicy św. Rafała w Kalwarii Pacławskiej

W dniach od 11 do 15 sierpnia 2021 r. w Kalwarii Pacławskiej odbędzie się Wielki Odpust Kalwaryjski. Tegoroczny Wielki Odpust upłynie także pod znakiem trzech ważnych rocznic: 100. Rocznicy Śmierci Sługi Bożego o. Wenantego Katarzyńca, który przez wiele lat posługiwał w Kalwarii i zmarł tam 31 marca 1921 r.; 80. Rocznicy Męczeńskiej Śmierci św. Maksymiliana Marii Kolbego, zamordowanego 14 sierpnia 1941 r. w KL Auschwitz i 30. Rocznicy Śmierci Męczenników z Pariacoto bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, zamordowanych 9 sierpnia 1991 r.

Z okazji 30. Rocznicy Męczeńskiej Śmierci pierwszych polskich misjonarzy męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego - przez cały czas trwania Wielkiego Odpustu Kalwaryjskiego będzie można nawiedzić relikwie krwi błogosławionych Męczenników z Pariacoto – ich zakrwawione koszule, które mieli na sobie w chwili śmierci. Koszule będą wystawione do kultu publicznego w Kaplicy św. Rafała.

Zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu- zaproszenia do pielgrzymowania w tym szczególnym czasie do Kalwarii Pacławskiej i nawiedzenia kaplicy św. Rafała, która stanie się w tym czasie Kaplicą Relikwii Krwi Męczenników z Pariacoto:

Kaplica Relikwii Krwi - ZAPROSZENIE do KALWARII PACŁAWSKIEJ na Wielki Odpust Kalwaryjski 11-15.08.2021 - Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 42

Comments are closed.