Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 98 (Parafia pw. Matki Bożej Królowej Świata w Dobrej)

24 lip 2022 roku relikwie I stopnia bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego zostały uroczyście przekazane do franciszkańskiej Parafii pw. Matki Bożej Królowej Świata w Dobrej. Relikwie na ręce o. Romana Zioły, proboszcza, przekazali o. prof. Zdzisław Gogola OFMConv i br. Jan Hruszowiec, Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto.

O. Roman Zioła OFMConv po przyjęciu relikwiarza cząstkami męczenników powiedział do parafian zebranych na Mszy Świętej: „Jesteśmy wdzięczni Panu Bogu i też tutaj naszym gościom, o. Prof. Zdzisławowi i br. Janowi, za to że jesteście i za to, że podarowaliście nam tak wielki dar, dar naszych błogosławionych męczenników. Kochani, błogosławię Was na początku, a na koniec tej Eucharystii będzie też możliwość podejścia do relikwii naszych błogosławionych i dotknięcia ich. Myślę, że słowo, które dzisiaj usłyszymy, przybliży nam te postaci i już dzisiaj możemy prosić o ich wstawiennictwo”.

Słowo o męczennikach wygłosił o. prof. Zdzisław Gogola OFMConv, świadek ich życia i działalności misyjnej w Peru. Zachęcamy do obejrzenia krótkiej relacji z tej uroczystości w 98 odcinku Głosu z Biura Promocji kultu Męczenników z Pariacoto.

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 98 (Parafia pw. Matki Bożej Królowej Świata w Dobrej, 24.07.2022)

 

Comments are closed.