Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 61

W niedzielę 24 października 2021 r. miało miejsce uroczyste przekazanie relikwii I stopnia Męczenników z Pariacoto do Parafii pw. Najświętszej Marii Panny Królowej Polski w Koninie.
Relikwie na ręce ks. Zbigniewa Cabańskiego, proboszcza parafii, przekazał o. Jarosław Zachariasz OFMConv. Ks. Zbigniew dziękując za dar relikwii powiedział, że relikwie Męczenników z Pariacoto nie są kolejnymi dekoracjami w kościele, ale „to rzeczywiste i realne wstawiennictwo tych, którzy są od dnia dzisiejszego pośród nas. Cieszę się obecnością bł. Michała i bł. Zbigniewa, tym bardziej, że sam noszę imię tego ostatniego. Niech ich obecność w naszej wspólnocie parafialnej posłuży do wielkich dzieł miłości i miłosierdzi w tę niedzielę misyjną, byśmy tak jak oni – poznawszy Chrystusa – potrafili Go głosić, aż do ofiary męczeństwa na wzór Pana Naszego Jezusa Chrystusa”.
Tego dnia w parafii została także uruchomiona specjalna lodówka pod patronatem błogosławionych ojców Michała i Zbigniewa, do której ludzie dobrej woli mogą przynosić żywność, a potrzebujący jedzenia, mogą je z lodówki zabrać. O. Jarosław Zachariasz OFMConv, który poświęcił lodówkę, zauważył, że ojcowie Michał i Zbigniew, gdy pracowali na misjach w Pariacoto, to w parafii była wtedy jedyna lodówka w całym miasteczku. Jak wspominał o. Jarosław, wiązało się to z tym, że „tylko klasztor miał agregat i produkowano prąd. Nie była to wielka lodówka i raczej niewiele przechowywano w niej żywności. Służyła głównie do robienia lodów dla dzieci. Bł. Michał wypełniał plastikowe kubeczki wodą z sokiem, wkładał do tej lodówko-zamrażarki i potem rozdawał te lody dzieciom po Mszy Świętej w niedzielę”. O. Jarosław Zachariasz życzył uczestnikom nabożeństwa, aby otwierając parafialną lodówkę, zarówno ci, którzy będą ofiarowywać jedzenie, jak i ci, którzy będą go potrzebować, otwierali własne serca na drugiego człowieka. Relacja z uroczystości z parafii pw. Najświętszej Marii panny w Koninie jest dostępna w 61 odcinku Głosu z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto.

Głos z Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto – odcinek 61 (24.10.2021, Konin)

 

Comments are closed.