Darmowa aplikacja mobilna Męczennicy z Pariacoto już dostępna

Jeśli chciałbyś pomodlić się za wstawiennictwem Męczenników z Pariacoto w jakiejś intencji, wpisać prośbę modlitewną lub podziękować za otrzymaną łaskę, to możesz to zrobić dzięki darmowej aplikacji mobilnej Męczennicy z Pariacoto. Aplikacja jest już dostępna w sklepie Google Play lub App Store.

Aplikacja powstała, w czasie, gdy relikwie 1 stopnia bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego znajdują się już w ponad 500 miejscach w Polsce i na świecie, a około 500 tys. obrazków z relikwiami 2 stopnia trafiło do wiernych. Ufamy, że dzięki aplikacji mobilnej przesłanie męczenników z Pariacoto dotrze do wielu ludzi w Polsce i poza jej granicami.

Dlaczego aplikacja?
Bł. Michał Tomaszek i bł. Zbigniew Strzałkowski – franciszkanie zamordowani w peruwiańskim Pariacoto 9 sierpnia 1991 r. byli młodymi ludźmi, którzy z entuzjazmem pracowali na misjach. Kochali ludzi, do których zostali posłani i chcieli być blisko ich spraw i trosk.

Gdyby żyli dziś, prawdopodobnie korzystali by z wszelkich zdobyczy techniki, aby móc jeszcze lepiej dotrzeć z Ewangelią o Jezusie Chrystusie do ludzi. Bł. Zbigniew pasjonował się wynalazkami i nowinkami techniki, miał zacięcie inżynierskie, ale też pomagał chorym. Bł. Michał pasjonował się fotografią, lubił śpiew i muzykę, wiele czasu spędzał z młodzieżą. Każdy z nich traktował modlitwę, Eucharystię, codzienny kontakt ze Słowem Bożym na serio. Dlatego stali się naszymi orędownikami w drodze do Boga, bł. Zbigniew jest patronem osób chorych, zagubionych duchowo, zniewolonych, a bł. Michał patronem dzieci i młodzieży. Obaj są też patronami Krucjaty w Obronie przeciwko Terroryzmowi.

Lipiec to także miesiąc, w którym wspominamy urodziny (3 lipca 1958 r.) i chrzest (10 lipca 1958 r.) jednego Męczenników - bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, a także wyjazd na misje (24 lipca 1989 r.) drugiego z nich - bł. Michała Tomaszka, który dołączył w Peru do obecnych tam już od listopada 1988 r. bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Jarosława Wysoczańskiego.

Nowenna i nie tylko
Nie wiesz nic o męczennikach z Pariacoto? Dzięki aplikacji możesz poznać ich życiorysy. Zaczynasz nowennę i potem gubisz się, nie zawsze masz tekst pod ręką, zapominasz? W aplikacji znajdziesz tekst nowenny za wstawiennictwem męczenników z Pariacoto, litanię oraz inne modlitwy. Jeśli chciałbyś wiedzieć, jakie wydarzenia związane z męczennikami odbyły się lub odbędą w najbliższym czasie, to tutaj również znajdziesz takie informacje.

W zakładce „relikwie” możesz sprawdzić, czy w twojej okolicy znajdują się relikwie I stopnia błogosławionych Michała i Zbigniewa albo gdzie odbędzie się najbliższe przekazanie relikwii, a mapka doprowadzi cię do celu. W dziale artykuły znajdziesz najciekawsze teksty o męczennikach. A jeśli chciałbyś dowiedzieć się więcej o ich życiu – w zakładce pamiątki i publikacje znajdziesz potrzebne informacje.

Aplikacja umożliwia także dodawanie próśb i podziękowań oraz świadectw o otrzymanych łaskach za przyczyną męczenników z Pariacoto.

Zawsze pod ręką
Przyjazny widok, zdjęcia i grafika związana z męczennikami, dostępność - to zalety aplikacji mobilnej. Męczennicy z Pariacoto – uśmiechnięci błogosławieni, którzy oddali życie za wiarę w Peru ponad 30 lat temu, mogą stać się przewodnikami na drogach twojego życia. Dlatego już dziś zachęcamy do pobrania aplikacji. W zakładce „strony internetowe” znajdziesz również odnośnik do strony franciszek.pl, a tam wiele informacji o duchowości i stylu życia franciszkanów.

Apka Męczennicy z Pariacoto to:

  • dostępność do modlitw i informacji gdziekolwiek jesteś
  • kontrola nad odmawianiem nowenny, możliwość odznaczania odmówionych dni lub restartu całości
  • powiadomienia o bieżących wydarzeniach związanych z męczennikami z Pariacoto, takimi jak przekazanie relikwii I stopnia do parafii w Polsce i na świecie
  • możliwość dodawania próśb i podziękowań
  • świadectwa otrzymanych łask za wstawiennictwem błogosławionych Michała i Zbigniewa – możliwość czytania i dodawania świadectw
  • jeśli nie wiesz, jak modlić się nowenną za wstawiennictwem męczenników z Pariacoto, w aplikacji znajdziesz pomoc
  • dodatkowe modlitwy za wstawiennictwem błogosławionych

Darmowa aplikacja mobilna Męczennicy z Pariacoto jest do pobrania tutaj:

Google Play

App Store

 

Comments are closed.