Akcja 6×5 na 30. rocznicę męczeńskiej śmierci Męczenników z Pariacoto

Drodzy Czciciele Męczenników z Pariacoto!

W roku 2021 obchodzimy 30. rocznicę męczeńskiej śmierci pierwszych polskich błogosławionych misjonarzy-męczenników – o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego. Ta śmierć przyszła niespodziewanie, 9 sierpnia 1991 r., gdy franciszkanie, jak co dzień, wypełniali zadania duszpasterskie na powierzonej im parafii w Pariacoto.

Misją Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto jest przybliżanie wiernym postaci obu franciszkanów, a także promocja ich kultu. Każdego miesiąca franciszkanie wyruszają do zapraszających ich parafii z relikwiami 1 stopnia błogosławionych lub na spotkania w ramach akcji Dzień Krucjaty Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem. Obecnie mamy już 420 miejsc w Polsce i na świecie, gdzie relikwie te znajdują się na stałe. Są to miejsca przesiąknięte duchem modlitwy i skupienia, otwarte dla każdego, kto chciałby za wstawiennictwem błogosławionych przybliżać się do Pana Boga i powierzać Mu swoje troski, kłopoty, codzienność.

W roku jubileuszowym 30 lat od śmierci Męczenników z Pariacoto szczególnie zapraszamy Was do poznawania ich życia, a także stawania się małymi apostołami ich dzieła w swoich środowiskach życia i pracy. Aby było to łatwiejsze przygotowaliśmy dla was książkowo – filmową ofertę, którą nazwaliśmy roboczo 6x5=30 (sześć pozycji książkowych ofiara po 5.00 zł z okazji 30 rocznicy męczeńskiej śmierci). Wśród sześciu polecanych publikacji znajduje się także album oraz film pt. „Krucjata”, który odpowiada o Krucjacie Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem, jaka przed 5 laty powstała pod patronatem błogosławionych franciszkanów.

Zachęcamy Was, aby ten jubileuszowy rok stał się czasem pogłębionej refleksji nad życiem Męczenników z Pariacoto. Wielu z was zapewne zna słowa hymnu beatyfikacyjnego, gdzie w refrenie śpiewamy: „Oni tutaj są/ Są nadziei promiennym znakiem/ Ich krew do nowego życia budzi nas”. Niech te słowa staną się częścią naszego życia, tak, abyśmy tam, gdzie jesteśmy, stawali się dla innych znakiem nadziei, a świadectwo życia błogosławionych prowadziło nas do nowego, Bożego życia.

Br. Jan Hruszowiec OFMConv
Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto

 

Pozycje promocyjnych książek i innych publikacji znajdują się w katalogu:
www.katalog.franciszkanie.pl.

Informacje na temat zamówień w ramach akcji 6x5 można uzyskać telefonicznie lub mailowo:
meczennicy@franciszkanie.pl
tel.: 12 42 86 111 (w godz. 10.00-15.00)

image_pdfimage_print

Comments are closed.