Wołów. Dwa dni z Męczennikami.

26 lutego 2017 r. w Wołowie, w Parafii pw św. Wawrzyńca, odbyła się uroczysta instalacja relikwii pierwszego stopnia błogosławionych Męczenników z Pariacoto: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego

Dzień później, w poniedziałek, 27 lutego  w Wołowskim Ośrodku Kultury odbyło się spotkanie z Franciszkanami - ojcem Zdzisławem Gogolą i bratem Janem Hruszowcem.

Tematem przewodnim wydarzenia była historia pierwszych polskich błogosławionych misjonarzy męczenników z Pariacoto (Peru), którzy zostali zamordowani przez komunistycznych terrorystów 9 sierpnia 1991 roku. Po przywitaniu przez Burmistrza Dariusza Chmurę przybyłych gości odbyła się emisja filmu pt. "Życia nie można zmarnować" w reżyserii Krzysztofa Tadeja. Następnie głos zabrał ojciec Zdzisław Gogola, a po nim brat Jan Hruszowiec. Franciszkanie przedstawili niezwykłą historię bł. Michała Tomaszka oraz bł. Zbigniewa Strzałkowskiego, którzy zginęli śmiercią męczeńską, głosząc słowo Boże w odległym Pariacoto. W sali WOK przeważającą część widowni stanowili uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Wołowie, którzy mieli możliwość nabycia książek autorstwa ojca Zdzisława Gogoli wraz z dedykacją. Od 26 lutego bracia Męczennicy strzegą powiat Wołowski przed terroryzmem.

image_pdfimage_print

Comments are closed.