Pierwszy album o Męczennikach z Pariacoto.

Z okazji rocznicy beatyfikacji ukazał się pierwszy album o Męczennikach z Pariacoto, błogosławionych o. Zbigniewie Strzałkowskim i o. Michale Tomaszku, którzy w czasach nam współczesnych zginęli za wiarę w Chrystusa.

Album przybliża czytelnikom sylwetki tych dwóch polskich misjonarzy zabitych przez peruwiańskich komunistów w 1991 roku oraz męczeński wymiar ich posługi, będący dla nich drogą ku świętości. Książka przedstawia też pracę misjonarzy wśród Indian oraz rzeczywistość, w której żyli i służyli polscy błogosławieni, którzy stali się już symbolem krucjaty w obronie przed terroryzmem.

Zapis podróży do Peru śladami polskich zakonników uzupełniony został bogactwem autorskich fotografii prezentujących kraj pełen kontrastów, wspaniałej przyrody, niepowtarzalnych krajobrazów, tajemniczych pamiątek kultury Inków i nędzy codzienności. Jest to więc zarazem wyjątkowy przewodnik napisany barwnym językiem, pełny anegdot i przygód, stanowiący zachętę do umieszczenia Peru w swych planach podróżniczych, by podziwiając piękno Kraju Słońca, ruszyć w pielgrzymkę śladami dwóch polskich męczenników.

Album można zakupić w promocyjnej cenie w Biurze Promocji Męczenników z Pariacoto.

tel.: 12 42 86 111 pn. - pt. 8.00 - 14.00.

Polecamy! To dobry prezent na św. Mikołaja, gwiazdkę i inne okazje.

za: www.franciszkanie.pl

image_pdfimage_print

Comments are closed.