Ojciec Generał w Biurze Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto

W poniedziałek 13 stycznia 2020 r. do naszego biura z krótką wizyta przybył o. Carlos Alberto Trovarelli OFMConv, generał franciszkanów. Ojciec Carlos zapoznał się z działalnością naszego biura i z zainteresowaniem obejrzał materiały dotyczące Męczenników z Pariacoto, jakie znajdują się w biurze.

Wraz z innymi franciszkanami, o. Carlos zapoznał się także z mapą, na której zaznaczone zostały miejsca, gdzie znajdują się relikwie I stopnia Męczenników z Pariacoto oraz gdzie były rekolekcje lub niedziele z Męczennikami z Pariacoto, a także kaplice, sale i inne miejsca pod ich patronatem.

O. Carlos został wybrany na nowego ministra generalnego 25 maja 2019 r. przez kapitułę generalną zwyczajną Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych (Franciszkanów), obradującą w Świętym Konwencie (Sacro Convento) w Asyżu. Jest Argentyńczykiem, profesję zakonną czasową złożył 15 lutego 1986 roku, wieczystą – 4 października 1990 roku; święcenia kapłańskie otrzymał 25 marca 1995 r.

Ojciec Carlos Alberto Trovarelli OFMConv po raz pierwszy przyjechał do Europy Środkowo-Wschodniej a celem jego wizyty była wizyta w dwóch polskich franciszkańskich wyższych seminariach duchownych w Krakowie i Łodzi-Łagiewnikach. Ojciec Carlos pielgrzymował także na Jasną Górę i do Niepokalanowa.

 

image_pdfimage_print

Comments are closed.