Obchody 26. rocznicy męczeństwa w Pariacoto

W Pariacoto, co roku, każdego 9 sierpnia na uroczystościach upamiętniających męczeństwo błogosławionych Michała i Zbigniewa, gromadzą się pielgrzymi z kraju i zagranicy.

Pielgrzymka do grobu Męczenników

Również w tym roku do małej miejscowości w Andach zjechało się wielu czcicieli Męczenników z Pariacoto. Oprócz mieszkańców oraz parafian, którzy przybyli z wszystkich wiosek znajdujących się na tym rozległym terenie, do grobu bł. Michała i bł. Zbigniewa przyjechali pielgrzymi z Limy, z Chimbote oraz Trujillo. Nie zabrakło również przedstawicieli Kurii Generalnej w Rzymie oraz Krakowskiej Prowincji Franciszkanów na czele z Promotorem Kultu Męczenników, br. Janem z Krakowa, parą polskich pielgrzymów oraz dziennikarzem. Z włoskimi franciszkanami przybyła piętnastoosobowa grupa wolontariuszy, którzy przez dwa tygodnie po uroczystościach będą pomagać w pracy z dziećmi, młodzieżą i dorosłymi w pobliskich wioskach.

Świadectwo uzdrowienia

Na uroczystości przybyło dwóch biskupów z Chimbote – emerytowany bp Luis Bambaren, który znał osobiście Męczenników z Pariacoto, oraz obecny ordynariusz diecezji, bp Ángel Francisco Simón Piorno. Bp Bambaren przewodniczył Mszy Świętej 8 sierpnia, w wigilię rocznicy śmierci Męczenników na placu w Pueblo Viejo, kilka metrów od miejsca męczeństwa ojców z Pariacoto. Podczas nabożeństwa swoje świadectwo złożyła kobieta, która modląc się przez wstawiennictwo błogosławionych Michała i Zbigniewa została uzdrowiona z białaczki. 

Pełna relacja z obchodów rocznicy oraz galeria zdjęć na stronie Sekretariatu Misyjnego: http://misje.franciszkanie.pl/obchody-26-rocznicy-meczenstwa-pariacoto/

image_pdfimage_print

Comments are closed.