Młodzi na ścieżkach męczeństwa

Po beatyfikacji naszych Braci Michała Tomaszka i Zbigniewa Strzałkowskiego w 2015 roku  wśród braci i młodzieży z Włoch zrodziła się inicjatywa poznania Pariacoto – miejsca, w którym tworzyli misję i gdzie zostali umęczeni.

Głównym celem było przeżycie doświadczenia misyjnego w Peru, w szczególności w Pariacoto,  jego okolicach i pogłębienie wiary osobistej, wspólnotowej, rozpalenie ducha misyjnego, w taki sposób, aby otworzyły się nowe drogi w dawaniu świadectwa wiary i trwałym zaangażowania się w sprawy misyjne.

Przez dwa lata grupa młodych Włochów otrzymała formację misyjną franciszkańską, zapoznała się z misją w Pariacoto poprzez wiele spotkań w różnych okresach i miejscach we Włoszech. Franciszkańskie Centrum Misyjne i Sekretariat Generalny animacji misyjnej naszego Zakonu, towarzyszyło ich przygotowaniom. Poza formacją misyjną i integracją grupy, młodzież zorganizowała wiele spotkań i wydarzeń, aby pozyskiwać fundusze na wyjazd.

W rezultacie do misji w Pariacoto wybrano trzynaście osób: trzech braci, jedną siostrę zakonną i dziewięciu młodych ludzi świeckich. Grupa woluntariuszy przybywających została zintegrowana z niektórymi misjonarzami z Peru, wolontariuszką z Polski. Wspólnie zrealizowali misję w dniach  7 – 28 sierpnia 2017 r.

Całość artykułu oraz galeria zdjęć na stronie misje.franciszkanie.pl

 

image_pdfimage_print

Comments are closed.