Męczennicy z Pariacoto w Uniejowie

Uniejów jest nowym miejscem relikwii Męczenników z Pariacoto. W niedzielę Miłosierdzia Bożego, 23 kwietnia 2017 r. w Parafii św. Floriana w Uniejowie podczas uroczystej sumy o godz. 12.00, pod przewodnictwem biskupa pomocniczego diecezji włocławskiej, Stanisława Gębickiego, przekazane zostały relikwie naszych błogosławionych braci.

W tym dniu odbyły się dwie doniosłe uroczystości. Na rozpoczęcie sumy, br. Jan Hruszowiec, Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto wraz z Stowarzyszeniem historyczno-kulturalnym „Dworzanie” – Uniejów, uroczyście wprowadził do kościoła relikwie I stopnia Męczenników z Pariacoto – bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka i przekazał je na ręce bpa Stanisława Gebickiego, który to przekazał relikwie dla parafii na ręce proboszcza ks. Andrzeja Ziemieśkiewicza.

Br. Jan odczytał dekret Ojca Prowincjała, przekazujący relikwie dla Uniejowa. Podczas sumy biskup udzielił również sakramentu bierzmowania młodzieży. Uniejów, to już 99-te miejsce na ziemi polskiej, gdzie znajdują się relikwie I stopnia Męczenników z Pariacoto.

Br. Jan Hruszowiec OFMConv

image_pdfimage_print

Comments are closed.