Matki Męczenników z Pariacoto

Franciszka Joanna Strzałkowska (z domu Wójcik) i Mieczysława Barbara Tomaszek (z domu Rodak) – to nieżyjące już mamy bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka. Kim były? Pobożnymi dobrymi osobami, każda z nich ciężko pracowała w gospodarstwie domowym, w ogrodzie. Każda z nich urodziła i wychowała kilkoro dzieci.

Błogosławieni Męczennicy pamiętali o swoich mamach – zachowały się np. karty i telegramy, które bł. Zbigniew wysyłała swojej mamie z okazji imienin czy innych świąt. Zarówno on, jak i bł. Michał Tomaszek do domu rodzinnego wysyłali zdjęcia listy z Peru. Misjonarze opisywali w nich warunki życia, dzielili się tym, co było ich misyjną codziennością. Nie mieli telefonów komórkowych, Internetu…a mim o to więź z rodzicami, z rodziną, z najbliższymi zachowali żywą i pielęgnowali ją.

Pomyślmy dziś o błogosławionych Męczennikach z Pariacoto i przez ich wstawiennictwo zawierzajmy Bogu nasze mamy – te, które są z nami i te, które są już w domu Ojca. Nie możemy już naszym mamom wysłać telegramu, bo taka usługa już nie istnieje na poczcie, ale możemy podarować im swój czas. Możemy też posłuchać słów tych, które urodziły i wychowały  błogosławionych Męczenników z Pariacoto.

Najpiękniejsze słowa Matek Męczenników z Pariacoto


 

image_pdfimage_print

Comments are closed.