Kraków. Modlitwa o pokój dla Europy

11 lipca 2017 r. odbędzie się wydarzenie ewangelizacyjne zatytułowane „CHRYSTUS NA BARCE”. Celem akcji będzie wezwanie do modlitwy o pokój w intencji Europy. Bulwary wiślane w okolicy Zamku Królewskiego na Wawelu zamienią się w centrum ewangelizacyjne Krakowa. Z przesłaniem organizatorzy chcą dotrzeć do całej Europy, której potrzebna jest modlitwa o pokój.

Organizatorem inicjatywy jest wspólnota „Chrystus w Starym Mieście” oraz zespół muzyczny Jaspis. Wydarzenie rozpocznie się Mszą Świętą na barce „Nimfa” (przystań Wawel) o godz. 19:00. Homilię wygłosi ks. bp Damian Muskus. Następnie o godz. 20:30 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem poprowadzonym przez zespół Jaspis. Na statku będzie również możliwość obejrzenia wystawy zatytułowanej „Quo vadis Europo?”. Patronat honorowy nad wydarzeniem objął Metropolita Krakowski Abp Marek Jędraszewski.

W związku z wydarzeniem 4 lipca 2017 r. o godzinie 11:00 na „Polach Dialogu” przy ul. Stradomskiej 6 odbędzie się także konferencja prasowa. Podczas spotkania głos zabiorą:

  • Małgorzata Morawiec – prezes Krakowskiej Żeglugi Pasażerskiej
  • ks. Rafał Cyfka –  prezes projektu „Pola Dialogu”, „Pomoc Kościołowi w Potrzebie”
  • o. Dariusz Gaczyński OFMConv – sekretarz ds. animacji misyjnej Krakowskiej Prowincji  św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych
  • Rafał Gaze – lider zespołu Jaspis
  • Konrad Ciempka – lider wspólnoty „Chrystus w Starym Mieście”.

Wierzymy, że iskra duchowej odnowy naszego Kontynentu wyjdzie z naszego kraju. Chcemy, by ludzie żyli bez strachu, bez lęku o swoje życie. Mówimy stanowcze NIE terroryzmowi, a zarazem mówimy TAK Jezusowi, jako naszemu Panu i Zbawicielu. Będą z nami relikwie pierwszego stopnia błogosławionych męczenników z Peru: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.
Udział w uroczystościach zapowiedzieli także:

  • Prowincjał krakowskich franciszkanów o. Marian Gołąb
  • Prowincjał argentyńskich franciszkanów: o. Cuccaro Aldo

Podczas całego dnia będzie miała miejsce zbiórka funduszy dla potrzebujacych w Syrii. Zachęcamy wszystkich, by dołączyli do wspólnej modlitwy o pokój dla Europy.

PLAN:
od 10:00 - wystawa "Quo vadis, Europo?", której celem będzie zwrócenie uwagi na obecną sytuację w Europie
18:00 wyjście ewangelizatorów na bulwary wiślane
19:00 Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Muskusa
20:30-22:00 - Uwielbienie

 

Chcesz pomóc? Dołącz do grupy wolontariuszy!

image_pdfimage_print

Comments are closed.