Kraków. Druga rocznica beatyfikacji Męczenników z Pariacoto

Zachęcamy do wzięcia udziału w inicjatywie ewangelizacyjnej “Skazani za Skazujących” z okazji drugiej rocznicy beatyfikacji o. Zbigniewa Strzałkowskiego i o. Michała Tomaszka – Męczenników z Pariacoto, zamordowanych z rąk terrorystów. 

Wydarzenie będzie miało miejsce 5 grudnia 2017 r. w Bazylice św. Franciszka z Asyżu w Krakowie. Akcja rozpocznie się Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Muskusa, o godz. 19:00. Następnie od godz. 20:30 rozpocznie się adoracja Najświętszego Sakramentu połączona z uwielbieniem poprowadzonym przez zespół JASPIS z Kościoła św. Barbary w Krakowie. W trakcie adoracji głoszone będą świadectwa osób, które przebywały w zakładach karnych. Ponadto podczas uwielbienia będą czytane modlitwy osób, które nadal przebywają w tych zakładach.

We współpracy z o. Dezyderiuszem Polem - Naczelnym Kapelanem Więziennictwa, pragniemy ponownie ukazać problem terroryzmu w Europie. Będziemy wraz z osobami skazanymi, modlić się o rozsądek i opanowanie dla osób skazujących, czyli osób dopuszczających się aktów terrorystycznych. Na ołtarzu obecne będą relikwie pierwszego stopnia wspomnianych wyżej męczenników, którzy zginęli z rąk terrorystów. Gośćmi specjalnymi będą m.in. prowincjał franciszkanów w Krakowie – o. Marian Gołąb oraz ks. Wojciech Pyrzewski– kapelan więziennictwa w Grudziądzu.

Wydarzeniu towarzyszyła będzie krótka informacja o premierze płyty CD „naRodziny?”. Płyta tworzona jest we współpracy z Towarzystwem Jezusowym w Krakowie. Na płycie znajdą się m.in piosenki autorskie oraz wybrane cytaty z Pisma Świętego, które przeczyta o. Mariusz Balcerak SJ – organizator „Mszy w Intencji Mężczyzn” w Kościele św. Barbary w Krakowie (Społeczność BANITA), oraz duszpasterz wspólnoty NAIN.

Dochód ze sprzedaży płyt przeznaczony będzie na organizację Ignacjańskich Dni Młodzieży oraz m.in. na zakup różańców z relikwiami drugiego stopnia Męczenników z Pariacoto dla osób przebywających w zakładach karnych w całej Polsce, którzy chcą brać czynny udział w modlitewnej "Krucjacie Różańcowej w Obronie przed Terroryzmem" pod patronatem błogosławionych Męczenników z Pariacoto.

Program wydarzenia:

godz. 19:00 - Msza Święta pod przewodnictwem ks. bpa Damiana Muskusa

godz. 20:30 - adoracja Najświętszego Sakramentu wraz z koncertem uwielbienia

Link prowadzący do wydarzenia: FACEBOOK.

Organizatorzy:

  • Zespół JASPIS
  • Franciszkanie z Prowincji św. Antoniego i bł. Jakuba Strzemię, Zakonu Braci Mniejszych Konwentualnych w Krakowie.

Patron honorowy: abp Marek Jędraszewski Metropolita Krakowski

Partnerzy:

  • Dom Wydawniczy Rafael
  • Towarzystwo Jezusowe
  • Społeczność BANITA

br. Jan Hruszowiec OFMConv

Promotor Kultu Męczenników z Pariacoto

image_pdfimage_print

Comments are closed.