Kazimierza Wielka – wprowadzenie relikwii bł. Męczenników z Pariacoto

W niedzielę, 28 maja 2017 r. w Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego w parafii Podwyższenia Krzyża Świętego w Kazimierzy Wielkiej dokonano wprowadzenia relikwii błogosławionych męczenników z Peru: o. Michała Tomaszka i o. Zbigniewa Strzałkowskiego.

Po odczytaniu certyfikatu autentyczności o. Dariusz Gaczyński przekazał relikwiarz z relikwiami na ręce ks. proboszcza Janusza Mularza. W homilii nasz gość, który również wiele lat pracował na misjach, opowiedział o pierwszych polskich misjonarzach męczennikach.

- „Błogosławieni Zbyszek i Michał zostali obrani jako szczególni obrońcy przed szerzącym się terroryzmem. Za ich wstawiennictwem wierni podejmują tzw. Krucjatę różańcową i modlą się o pokój i zgodę na całym świecie. Czy nie są to patronowie czasów, w których żyjemy?" – pytał podczas homilii o. Dariusz.

Na zakończenie każdej Mszy św. wszyscy wierny obecni w kościele oddawali cześć relikwiom błogosławionych męczenników z Peru. Odtąd w każdy 7 dzień miesiąca kazimierska wspólnota parafialna p.w. Podwyższenia Krzyża Świętego będzie podejmować modlitwę różańcową, prosząc za wstawiennictwem męczenników o pokój na świecie – szczególnie o zaniechanie szerzenia się terroryzmu.

za: http://parafiakazimierza.pl/artykuly/997-relikwieperu2017.html

więcej zdjęć w galerii

image_pdfimage_print

Comments are closed.