Film „Teraz i w godzinę śmierci” w kinach peruwiańskich

Film pt. „Teraz i w godzinę śmierci” w reżyserii Mariusza Pilisa i Dariusza Walusiaka miał premierę w 2017 r. To opowieść o sile różańca, o tym, jak modlitwa różańcowa zmienia nie tylko losy świata, poszczególnych państw, ale też pojedynczych ludzi, jeśli tylko zechcą zawierzyć Matce Bożej swoje życie i sięgają po różaniec z wiarą.

Mariusz Pilis zauważa, że oglądając film Poznamy wstrząsające historie – m.in. żołnierza ocalonego w Afganistanie, niezwykłe świadectwo nigeryjskiego biskupa Oliviera Dashe Doema, kobiety cudownie ocalałej z ludobójstwa w Rwandzie. Jest to jednak nie tylko film dla już przekonanych i wierzących – jak przekonuje reżyser - To dzieło także dla wątpiących i poszukujących –być może po jego obejrzeniu znajdą oni swoją ścieżkę życia. Dla wierzących film będzie umocnieniem w wierze i potwierdzeniem wielkiej siły różańca.
16 stycznia 2020 r. film wchodzi na ekrany kin w Peru, gdzie będzie można go oglądać w wybranych kinach sieci Cinemark. Tytuł hiszpańskiej wersji filmu to „Historias del Rosario. Ahora y en la hira de nuestra muerte". Jest to ważny moment, ponieważ film ukazuje również okoliczności śmierci bł. Zbigniewa Strzałkowskiego i bł. Michała Tomaszka, męczenników franciszkańskich zamordowanych w Pariacoto na terytorium Peru i opowiada o historii powstania Krucjaty Różańcowej w Obronie przez Terroryzmem pod Patronatem błogosławionych Męczenników. Krucjata ta została zainicjowana w Kalwarii Pacławskiej, a przystąpić do niej może każdy. Więcej informacji o Krucjacie można znaleźć na stronie: www.krucjata.franciszkanie.pl.

Celem filmu jest dotarcie z wiedzą o modlitwie różańcowej do jak największej liczby osób, by pokazać siłę tej modlitwy, która pomaga rozwiązać problemy, również te wagi światowej. Różaniec to sposób na zło – sposób, który otwiera Niebo i pomaga zmieniać nasze życie na lepsze. Stoi za nim ogromna liczba niesamowitych historii, obok których nie można przejść obojętnie – piszą reżyserzy i producent na stronie poświęconej filmowi. Cieszymy się, że będą mogli go teraz zobaczyć także widzowie z kraju, w którym Męczennicy z Pariacoto oddali życie przeciwstawiając się złu i terroryzmowi.

Więcej o peruwiańskiej wersji filmu na stronie:

https://www.historiasdelrosario.com/

 

image_pdfimage_print

Comments are closed.