Chronologia życia – o. Michał

23.09.1960 – urodzony w Łękawicy
23.10.1960 – chrzest w kościele parafialnym w Łękawicy
09.1968 – 05.1975 – szkoła podstawowa, Łękawica
09.1975 – 05.1980 – szkoła średnia (NSD), Legnica
20.05.1980 – otrzymuje świadectwo dojrzałości, Legnica
 31.08.1980 – rozpoczyna nowicjat, Samrdzewice
 01.09.1981 – śluby czasowe, Smardzewice
 09.1981 – 05.1987 – studia silozoficzno – teologiczne, Kraków
 07.03.1984 – ustanowiony lektorem, Kraków
 28.07.1985 – ustanowiony akolitą, Legnica
 08.12.1985 – składa śluby wieczyste, Kraków
 07.06.1986 – święcenia diakonatu, Wrocław, kościół św. Karola Boromeusza
 23.05.1987 – święcenia kapłańskie, Kraków
 26.06.1987 – dyplom magistra teologii
 01.06.1987 – 30.06.1989 – praca duszpasterska, Pieńsk
 24.07.1989 – wyjazd do Peru
 od 04.12.1989 – stale przebywa w Pariacoto
 09.08.1991 – męczeństwo, Pariacoto