10 lat czekali na dziecko – świadectwo

Dzielimy się z Wami pięknym świadectwem cudu. Osoby, które go doświadczyły wiążą go bezpośrednio ze wstawiennictwem męczenników – bł. Michała Tomaszka i bł. Zbigniewa Strzałkowskiego. Zapraszamy do lektury!

Jestem mężatką od 2007 roku i od samego początku jesteśmy z mężem Bogusławem otwarci na nowe życie. Niestety kilka lat temu dowiedzieliśmy się, że szanse na dziecko są bardzo niewielkie. I faktycznie – mimo starań, 10 lat przeżyliśmy tylko we dwoje, tracąc już nadzieję na bycie rodzicami. Jednak 19 listopada 2017 roku, podczas Mszy Świętej w Kościele pw. Niepokalanego Serca Maryi i św. Franciszka w Lublinie (na „Poczekajce”), kiedy była mowa o Męczennikach z Pariacoto wraz z rozdawaniem ich relikwii, zapaliła się w moim sercu nadzieja i bardzo gorliwie prosiłam ich o wstawiennictwo u Pana w naszej sprawie – o dar rodzicielstwa.

Trzy dni później zrobiłam test ciążowy i pierwszy raz od 10 lat ujrzałam 2 kreski! Test był pozytywny :))) Od razu wiedziałam, że Bóg uczynił dla nas cud, za pośrednictwem błogosławionych Michała i Zbigniewa.

20 lipca 2018 roku na świat przyszła nasza córeczka – Hania, która jest naszym największym skarbem i darem Nieba. Codziennie dziękujemy za nią Panu Bogu.

Potwierdzeniem tego, iż błogosławieni Michał i Zbigniew mieli wpływ na ten cud jest według mnie fakt, że ostatnią Ewangelią jaką słyszeli (9 sierpnia 1991 roku) była Ewangelia według świętego Mateusza (Mt 16,24-27), zaś w czasie Mszy Świętej, na której chrzciliśmy Hanię (16 września 2018 roku) czytana była Ewangelia według świętego Marka (Mk 8, 27-35). Wspólnym elementem tych ewangelii są słowa Jezusa: "Jeśli ktoś chce pójść za Mną, niech się zaprze samego siebie, niech weźmie krzyż swój i niech Mnie naśladuje. Bo kto chce zachować swoje życie, straci je; a kto straci swe życie z powodu Mnie i Ewangelii, zachowa je". Słysząc w kościele te słowa, mając w pamięci, że były to jedne z ostatnich słów słyszanych przez Męczenników z Pariacoto, miałam wrażenie, że są z nami na tej Mszy Świętej i razem z nami dziękują Bogu za Hanię.

Joanna

Świadectwo przesłane przez Biuro Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto.

za: franciszkanie.pl


Zachęcamy do dzielenia się świadectwami wyproszonych łask za wstawiennictwem bł. Michała i bł. Zbigniewa. Może je przesyłać na adres Biura Promocji Kultu Męczenników z Pariacoto:

ul. Hetmana Żółkiewskiego 14

31-537 Kraków

+48 12 42 86 111

pn-pt od 8.00 – do 12.00

meczennicy@franciszkanie.pl

image_pdfimage_print

Comments are closed.